top of page

Hány karakter legyen a bejegyzés? Így határozd meg a tartalmak ideális hosszát

Frissítve: júl. 13.

A Google átszabja a címeidet? Igaz, hogy a Facebookon bár 63.206 karaktert is megjeleníthetünk, de ebből kb. csak az első 150 a mérvadó? Ha érdekel, hogy mégis hány karakter az ideális, ez a cikk neked szól.


Fontos, hogy hány karakter egy cikk?


Igen, fontos, számtalan kutatás foglalkozik ezzel a témával. A marketinges oldalak szerint az ideális terjedelem nagy mértékben hozzájárul a tartalomgyártás sikeréhez, legyen szó blogbejegyzésekről vagy közösségi média posztokról.


Laptop notebook pen on a table
Nem mindegy, hogy 2 ezer vagy 8 ezer karakterben foglalod össze a mondanivalódat.

A blogbejegyzések esetében az ideális karakterszám egyensúlyban tartja a részletességet az olvasói figyelem fenntartásával. Legfőbb kérdés, hogy mikor terheljük túl az olvasót, mennyire kell belemenni a mélyébe, valamint miről ismerszik meg a felületes témafeldolgozás. A többség szerint a 600-1200 szavas tartomány az optimális a célcsoport elérésére, természetesen akkor, ha jól megírt és informatív.


A közösségi média tartalmak esetében a karakterlimit szigorúbb korlátokat szab, ez kényszeríti a tartalomgyártókat a tömör és lényegre törő üzenetátadásra.


Platformfüggő elvárások: hosszú szakértői cikkek és rövid, velős közösségi média tartalmak


Fontos megérteni, hogy különböző platformok eltérő elvárásokat támasztanak a tartalom hosszával kapcsolatban. A Facebook hosszabb posztokra alkalmas, míg az Instagram inkább a vizuális tartalmakra koncentrál (ha nem vesszük számításba a Threadset számításba). Rugalmasság és alkalmazkodás szükséges ahhoz, hogy a karakterek számát célcsoport és platformspecifikus igényekhez igazítsuk.


Az ideális karakterszám nem merev szabály, hanem inkább irányelv. A tartalomgyártóknak figyelembe kell venniük a tartalom típusát és a platform jellegét. A kulcs a megfelelő alkalmazkodás, hogy az elvárt hossz az olvasói elköteleződés és a hatékonyság fényében alakuljon.


1. Blogbejegyzés ideális karakterszámmal


Jól hangzik, hogy ideális és optimális, de a valóság közelebb áll ahhoz, hogy a blogbejegyzések a témájuk, a feldolgozás mélysége és egyéb sajátosságok miatt nem mutatnak egy egységes mintát. Az optimális hosszúságot inkább a cél elérése határozza meg, legyen szó gondolatvezetésről, leadszerzésről, egy új koncepció bemutatásáról vagy más tartalom típusról.


Ha mégis számszerűsített iránymutatásokra van szükség, ez kb. a standard szabály:


Ideális címsor hossza: 10-12 szó, 70 karakter alatt
Ideális blogbejegyzés hossza: 1600 szó vagy 7 perc olvasási idő
Ideális címsor hossza: 70 karakter vagy annál kevesebb
Ideális meta leírás hossza: 155 karakter vagy kevesebb

Az én javaslatom, hogy a blogbejegyzésed pont olyan hosszú legyen, amilyennek lennie kell. Te tudod a legjobban, hogy a gondolataidat milyen mélységben, részletességgel szeretnéd vázolni. A gondolatvezetés legyen könnyen követhető, a kiemelések és címsorok, tagolások révén szemmel jól átpásztázható.


A cím fontossága

A legtöbb asztali és mobil böngésző 60 karakternyi címet jelenít meg, ha ezt nem veszed figyelembe a Google simán újraírja a címeidet akár rövidnek, akár hosszúnak találja. Erre nagyon oda kell figyelned, hiszen a kép után a cím ragadja meg a figyelmet, a leírás pedig csak fokozza a kíváncsiságot.

Nyisd le, ha szeretnél belemenni a részletekbe!


2. A Facebook bejegyzések ideális hossza


Egy Facebook bejegyzés maximális hossza: 63 206 karakter
Egy Facebook állapotfrissítés ideális hossza: 40-80 karakter
Egy Facebook videó ideális hossza: 30-45 másodperc hosszúságú

Ezek megint csak iparági sztenderdek, az egyedi eseteknek is van esélyük. Van olyan ügyfelem, akinek azt tanácsoltam, hogy a hosszas gondolatvezetéseit inkább a Facebookon, személyes profilján keresztül közvetítse, egyrészt, mert akkor a FB szívesebben mutatja meg a követőknek, másrészt témáját (spiritualitás) tekintve a figyelmesebb, olvasmányos bejegyzésekre nyitott célcsoporttal számolhat.


3. Twitterről röviden


Tweet: legfeljebb 280 karakter
Retweetelés kommentárral: maximum 256 karakter
Link egy Tweetben: 24 karaktert foglal el (így 256 karakter marad)
Kép/GIF/Videó: 25 karaktert foglal el (így 255 karakter marad)
Link + kép/GIF/Videó: 47 karaktert foglal el (így 233 karakter marad)
Ideális tweet-hossz: 200 karakter link nélkül; 220 karakter linkkel
Ideális hashtag hossza: 11 karakter alatt; ha lehet, rövidebb
Videó időtartama egy tweetben: Legfeljebb 30 másodperc hosszú

4. LinkedIn


Szakmai címsor: legfeljebb 120 karakter
Összefoglaló: legfeljebb 2000 karakter
Pozíció címe: legfeljebb 100 karakter
Állapotfrissítés: 600 karakter

5. Instagram


Profil bio: max. 150 karakter
Képaláírás: max. 2200 karakter, de a felhasználók feedjében 3 sor látszik

Megtaláltad, amit kerestél?


Ha szeretnéd megvitatni a feladatot, vagy van egy nagyszerű ötleted, kérlek ne habozz felvenni a kapcsolatot velem bármilyen formában.


Ez az ajánlatom lehet, pont jól jön számodra:


86 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page