top of page

A márkád archetípusa:

BÖLCS

apple advert gif

A bölcs archetípusról röviden

A bölcs archetípus nem a tudást, hanem a tudás mögötti igazságot keresi és kínálja. Ez annyit tesz, hogy a tudás birtokában lenni csak egy kezdő lépcsőfok, a bölcs karakterű márkák sajátos világértelmezésükre mutatnak rá a megosztott tudásanyaggal. Ez is mutatja, hogy nem létezik végső igazság, de a bölcs mindenesetre megkísérli megközelíteni. Szakít a csordaszellemmel, ő az egyedi értelmezések, a kritikai gondolkozás alapján éli meg a függetlenségét, szabadságát.

Egy bölcs márka örökké kíváncsi, olyan kérdéseket tesz fel, amit addig más nem. Tökéletes retorikai érzékkel érvel, de ügyelnie kell arra, hogy ne váljék megközelíthetetlenné, tudálékossá. Sokat jelent számára a hűséges, hosszú távú kapcsolat, ezért különösen bizalmas kapcsolatot ápol a közönségével. Gondoljunk csak Google-ra. Ahogy a Google, úgy a többi bölcs márka mögött is hatalmas kutatómunka, monstre adat- és tudásbázis áll.

Ha te is ezt a kisugárzást szeretnéd a brandedről megalkotni, akkor a gyakorlat szintjén néhány szempontnak meg kell felelned. A továbbiakban arra mutatok rá, hogy mi mindenre kell figyelned a kommunikációd során.

apple advert gif

01

Következetesség a döntésekben

Minden döntésedet rendeld alá annak a feltételnek, hogy a márkádat szolgálja-e vagy sem. Színválasztás, szóválasztás szintjéig kell lemenned, a választásaid mindig türközzék a márkaszmélyiség motivációit, karakterét. Ez egy szerepjáték, ha nem megy elsőre, akkor szánj időt arra, hogy összegyűjtöd egy helyre az összes archetípussal kapcsolatos gondolatodat, mivel ez később tartalomgyártásnál sokat segíthet. Lentebb megtalálod az én megoldásaimat az összes archetípusra vonatkozóan.

02

Tartós bizalom kialakítása egy ígérettel

Ha a márka hű marad önmagához, az ígéretéhez, akkor a követők is lojálisan kapcsolódnak majd a márka útjához. A kép természetesen idővel árnyalódik, rakódnak rá extra rétegek, mások lekopnak, de a magja az egésznek változatlan. A bölcs mottója lehetne például: a tudás a legnagyobb luxus. Ennek megfelelően hangsúlyozhatod a kiváltságosságát annak, aki a tudás birtokába kerül. Lényeg, hogy legyen egy vezérfonalad a történeteidhez, amit a követőid magukénak érezhetnek. 

03

Releváns történetek

Nem történik veled annyi minden, amennyiből futná heti 2-3 posztra? Még szerencse, hogy a márkád nem te vagy, az előbbi nagyrészt a fantáziád szülötte. Mutasd meg például azt, hogy ügyfeleid mit élnek át a márkád által.

04

Fókusz és forma

Nem tudod, hogy melyik platformon kéne erősítened a jelenléted, ezért mindegyikbe belevágsz, hátha valahol majd visszaigazolásra talál a dolog? A legjobb az lenne, ha egy-két formát választanál és azt tökéletesítenéd.

Image by Ryan Hutton

A fent említett 4 téma elég jó kiindulásnak. Ha szeretnél mélyebben belemenni a részletekbe, és választ találni a HOGYAN-ra, akkor regisztrálj az oldalon, és azonnal elérhetővé válnak számodra az ingyenesen letölthető tartalmak.

Feliratkozás: Ingyenes tartalmak

0 Ft

Egy gombnyomással hozzáférhetsz az összes letölthető tartalomhoz. Értesítőt is kapsz az újakról!

Érvényes lemondásig

Hírlevél

Letölthető tartalmak, template-ek

Feliratkozóknak írt blogbejegyzések

Feliratkozóknak szánt kedvezményes szolgáltatások

​A beígért tartalomötlet-listában mind a 12 archetípus esetére hozok példát, így anélkül is megtudhatod, hogy milyen tippek vonatkoznak a többi archetípusra, hogy újra ki kellene töltened a tesztet.

Kapcsolódó blogbejegyzések

bottom of page