top of page

A márkád archetípusa:

ÁTLAGEMBER

apple advert gif

Az átlagember archetípusról röviden

Az átlagember archetípus a szomszéd lány effektust jelenti, akit azért kedvelünk, mert olyan normális. A Szerető és a Bohóc archetípus mellett ez az az márkaszemélyiség, amely a magánytól és a kirekesztéstől való egyetemes félelmet használja fel. Egy átlagember kategóriájú márka különleges erőssége a valószerűség, az empátia, ezen túl a képmutatás teljes hiánya.

Üzenetei építő jellegűek, együttműködésről és elfogadásról szólnak. Követőit olyannak fogadja el, amilyenek, segíti őket abban, hogy úgy érezzék, hogy tartoznak valahová. Az IKEA az egyik legjobb példa az átlagember archetípusra, hiszen funkcionális és megfizethető termékeket kínál a hétköznapi emberek számára, anélkül, hogy konkrét célközönséget célozna meg. Vagy például ott a KFC: közel 40 évig Kentucky Fried Chicken néven futott, a közönség aggatta rá a KFC becenevet, amit végül hivatalosan is magáévá tett.

Ha te is ezt a kisugárzást szeretnéd a brandedről megalkotni, akkor a gyakorlat szintjén néhány szempontnak meg kell felelned. A továbbiakban arra mutatok rá, hogy mi mindenre kell figyelned a kommunikációd során.

apple advert gif

01

Következetesség a döntésekben

Minden döntésedet rendeld alá annak a feltételnek, hogy a márkádat szolgálja-e vagy sem. Színválasztás, szóválasztás szintjéig kell lemenned, a választásaid mindig türközzék a márkaszmélyiség motivációit, karakterét. Ez egy szerepjáték, ha nem megy elsőre, akkor szánj időt arra, hogy összegyűjtöd egy helyre az összes archetípussal kapcsolatos gondolatodat, mivel ez később tartalomgyártásnál sokat segíthet. Lentebb megtalálod az én megoldásaimat az összes archetípusra vonatkozóan.

02

Tartós bizalom kialakítása egy ígérettel

Ha a márka hű marad önmagához, az ígéretéhez, akkor a követők is lojálisan kapcsolódnak majd a márka útjához. A kép természetesen idővel árnyalódik, rakódnak rá extra rétegek, mások lekopnak, de a magja az egésznek változatlan. Az átlagember mottója lehetne például: őt is anya szülte. Átlagemberek, átlagproblémákkal, a márka elfeledteti ennek a kisszerűségét . A lényeg tehát, hogy legyen egy vezérfonalad a történeteidhez, amit a követőid magukénak érezhetnek. 

03

Releváns történetek

Nem történik veled annyi minden, amennyiből futná heti 2-3 posztra? Még szerencse, hogy a márkád nem te vagy, az előbbi nagyrészt a fantáziád szülötte. Mutasd meg például azt, hogy ügyfeleid mit élnek át a márkád által.

04

Fókusz és forma

Nem tudod, hogy melyik platformon kéne erősítened a jelenléted, ezért mindegyikbe belevágsz, hátha valahol majd visszaigazolásra talál a dolog? A legjobb az lenne, ha egy-két formát választanál és azt tökéletesítenéd.

Image by Ryan Hutton

A fent említett 4 téma elég jó kiindulásnak. Ha szeretnél mélyebben belemenni a részletekbe, és választ találni a HOGYAN-ra, akkor regisztrálj az oldalon, és azonnal elérhetővé válnak számodra az ingyenesen letölthető tartalmak.

Feliratkozás: Ingyenes tartalmak

0 Ft

Egy gombnyomással hozzáférhetsz az összes letölthető tartalomhoz. Értesítőt is kapsz az újakról!

Érvényes lemondásig

Hírlevél

Letölthető tartalmak, template-ek

Feliratkozóknak írt blogbejegyzések

Feliratkozóknak szánt kedvezményes szolgáltatások

​A beígért tartalomötlet-listában mind a 12 archetípus esetére hozok példát, így anélkül is megtudhatod, hogy milyen tippek vonatkoznak a többi archetípusra, hogy újra ki kellene töltened a tesztet.

Kapcsolódó blogbejegyzések

bottom of page